Otwarty nabór do sekcji ShowOFF 2021| Miesiąc Fotografii w Krakowie

  • 18.12.2020 - 10.01.2021   
  • Festiwal
  • Dorośli i młodzież

Sekcja ShowOFF to bardzo ważna część programu Miesiąca Fotografii w Krakowie, gdzie szczególna uwaga poświęcona jest debiutującym twórcom, którzy znajdują się na początku swojej artystycznej drogi i szerokie uznanie mają jeszcze przed sobą.
 
W tym roku partnerem merytorycznym Sekcji ShowOFF jest Muzeum Fotografii w Krakowie. 

Jesteś początkującą fotografką/fotografem i chcesz uczyć się od najlepszych? Sekcja ShowOFF już po raz 13. startuje z konkursem dla wschodzących twórców wizualnych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową! Dołącz do grona cenionych artystów! Otwarty nabór do sekcji ShowOFF Miesiąc Fotografii w Krakowie / Krakow Photomonth Festival trwa do 10 stycznia 2021 roku.

W przestrzeniach MuFo, pod czujnym okiem jednego z muzealnych kuratorów, zorganizowana zostanie wystawa jednej laureatki / jednego laureata sekcji ShowOFF.  W 2021 roku, w ramach zmiany formatu, zamiast zbiorowej ekspozycji, która odbywała się przez ostatnie siedem lat, każdy z pięciu zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy. Dzięki temu rozwiązaniu jeszcze bardziej uda się wyróżnić laureatów, ale też zadziała to odświeżająco na samą formułę konkursu.

W ramach otwartego konkursu każdy artysta może zgłosić do dwóch projektów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w formie indywidualnych lub zbiorowych wystaw w wiodących galeriach czy instytucjach kultury. Po szczegółowej selekcji projektów oraz oficjalnym werdykcie jury składającego się ze specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych, laureaci wraz z kuratorami rozpoczynają prace nad prezentacją nagrodzonych projektów.
  
Artyści, którzy w ostatnich latach debiutowali w ramach Sekcji ShowOFF, najbardziej doceniają opiekę mentorską kuratorów, którzy prowadzą ich przez cały proces powstawania wystawy – od selekcji zdjęć, przez dobór formatów, papierów, ram, aż po ostateczną aranżację i tekst towarzyszący wystawie. W ramach Sekcji ShowOFF debiutowali tacy artyści jak: Michał Łuczak, Łukasz Rusznica, Diana Lelonek, Lena Dobrowolska, Weronika Gęsicka, Valeria Cherchi, Zosia Promińska czy zeszłoroczny laureat Oktawian Jurczykowski, który zaraz po wystawie w Krakowie pokazywał swój projekt w ramach wrocławskiego TIFF-u. Ich kariery to dowód na to, że aspekt mentorski na początku artystycznej drogi jest bardzo istotny i pomaga w odnoszeniu kolejnych sukcesów.
 
Jeden lub jedna spośród pięciorga laureatów będzie mieć okazję przygotować swoją wystawę w muzeum, pod okiem Bartosza Flaka, adiunkta w Dziale Upowszechniania MuFo. Pozostali będą pracowali ze świetnymi Silvią Pogodą i Tomaszem Lazarem. W ramach otwartego konkursu każdy artysta może zgłosić do 2 projektów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w formie indywidualnych lub zbiorowych wystaw w wiodących galeriach czy instytucjach kulturalnych. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze 5 laureatów. W nadchodzącej edycji nastąpi jednak zmiana formatu. Zamiast zbiorowej ekspozycji, która odbywała się przez ostatnie 7 lat, każdy z pięciu zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy.
Dokładne informacje o tym, jak aplikować, znajdują się tutaj https://photomonth.com/pl/showoff-pl/zglos-sie/

Organizator

Partner merytoryczny

Partner

 

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj