18Lut
Ruszyła 13. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa – nabór projektów trwa od 16 lutego do 17 marca 2026 r.
2022-05-12
Czytelnia MuFo przygotowała dla Państwa pokaz najciekawszych publikacji poświęconych historii fotografii, w trakcie którego zaprezentujemy książki związane z dziejami fotografii polskiej i światowej. Znalazły się wśród nich bibliofilskie pozycje dotyczące m.in. fotografii czeskiej i hiszpańskiej, pierwszym fotografiom ulicznym, autochromom, książkom fotograficznym, czy wreszcie – historii fotografii w ujęciu podręcznikowym i badawczym. Część prezentowanych w ramach pokazu książek można na co dzień przeczytać w naszej Czytelni, ale większość z nich spoczywa zazwyczaj w naszych zbiorach bibliotecznych, a czytelnicy mogą z nich skorzystać tylko po wcześniejszym zamówieniu. Zapraszamy na pokaz wyjątkowych książek poświęconych historii fotografii!
Pokaz czynny w godzinach otwarcia Czytelni MuFo: wtorek – piątek, godz. 10.00 – 18.00.
18Lut
Ruszyła 13. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa – nabór projektów trwa od 16 lutego do 17 marca 2026 r.
16Lut
Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich rozpoczyna kolejną kadencję. Podczas spotkania 11 lutego wyłoniono prezydium, które w kolejnych latach będzie koordynować współpracę instytucji muzealnych w mieście.
12Sty
Wystawa „Monochrom. Wszystkie kolory tęczy” została przedłużona i będzie dostępna dla zwiedzających do 15 lutego 2026.
02Sty
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janusza Tarabuły, wybitnego artysty, którego dzieła znajdują się w zbiorach MuFo.
08Gru
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci uznanego brytyjskiego fotografa Martina Parra.
03Gru
Muzeum Fotografii w Krakowie i Fundacja A Sztuka? ogłaszają nabór do „Szkoły dziedzictwa w działaniu” w ramach 6. edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury.
28Lis
Muzeum Fotografii w Krakowie objęło patronatem polską premierę filmu Iry Sachsa pt. „Dzień Petera Hujara”.
27Lis
Książka „Co robi zdjęcie?” otrzymała wyróżnienie w kategorii „katalogi wystaw” podczas gali finałowej IV konkursu Muzealna Książka Roku 2025.
26Lis
Dzięki dofinansowaniu MKiDN zbiory Muzeum Fotografii w Krakowie wzbogaciły się o prace Ewy Partum i Yuriya Bileya.
24Lis
W 2026 roku MuFo, we współpracy z Fundacją A Sztuka?, będzie operatorem VI edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury – programu Miasta Krakowa wspierającego rozwój kompetencji edukatorów, animatorek kultury, nauczycieli i nauczycielek.