Muzeum Fotografii w Krakowie zmienia się i otwiera na nowe możliwości i nowych odbiorców. Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz warsztatach fotograficznych i tematycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów i artystów fotografów.
W MuFo zarzucamy wędkę, przyciągamy, budujemy relacje oraz przyzwyczajamy najmłodszych z opiekunami do bywania w świecie sztuki i kultury. Pomagamy w odkrywaniu tajników fotografii, rozwijamy wyobraźnię i uwrażliwiamy na obrazy, które są nieodłączną częścią naszego życia. „Gimnastykujemy” oczy dzieciaków, by patrzyły uważniej i widziały więcej. Przede wszystkim jednak… chcemy razem z Wami miło spędzać czas.

Nie wiecie, czego spodziewać się na wystawie w MuFo? Chcielibyście już w domu przygotować się do wizyty, by wesoło i ciekawie spędzić z dziećmi czas w muzeum? Zajrzyjcie do  specjalnie przygotowanego dla Was poradnika (LINK).

Cykl WIDZI MI SIĘ
Gdzie się nie obejrzymy, widzimy obrazy. Pełno ich na ulicy, w domu, w sklepie, na ekranie komputera… Zapamiętujemy tylko niektóre z nich, a w jednym i tym samym obrazie dwie różne osoby mogą zobaczyć zupełnie coś innego. Jak więc działają nasze oczy i co ważnego warto wiedzieć o patrzeniu?
Dzieci w wieku 6-9 lat zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy starać się zrozumieć obrazy.

Prowadzenie:
Anna Pomykalska-Marczuk – jest absolwentką kierunku wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie.  Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, jej prace eksponowane są na wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Od roku 2001 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Od roku 2006 Anna Pomykalska-Marczuk współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, prowadząc warsztaty plastyczne i lekcje muzealne dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Od roku 2014 pracuje jako nauczyciel plastyki w Kraków Montessori School.

WAŻNE INFORMACJE
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc w każdej grupie – 15 osób
Cena: 15 zł za spotkanie
Rezerwacja: edukacja@mufo.krakow.pl lub tel. 12 634 59 32 w. 31

Cykl #błysk_w_oku
Odczytywanie znaków. Mrużenie oczu. Własne poszukiwania. Widzimy wcześniej niż mówimy. Obserwujemy, dopiero później wyciągamy wnioski. Jak patrzeć, by to, co widzimy, chociażby było najmniejsze i najbardziej niepozorne, wywoływało u nas błysk w oku?

Prowadzenie:
Izabela Lechowicz – malarka i fotografka. Ukończyła malarstwo na wrocławskiej ASP. Zajmuje się również edukacją, współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie. Założyła Światłoczułą – pracownię plastyczno-fotograficzną. W fotografii bliski jest jej portret i pejzaż. 

WAŻNE INFORMACJE
Zajęcia dla dzieci w wieku 10-14 lat
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc w każdej grupie – 10 osób
Cena: 15 zł za spotkanie
Rezerwacja: edukacja@mufo.krakow.pl lub tel. 12 634 59 32 w. 31

Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą cyfrowe aparaty fotograficzne.
W czasie zajęć nie będziemy uczyć obsługi aparatów.

JUŻ WKRÓTCE PODAMY NOWE TERMINY ORAZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KOLEJNYCH ODSŁONACH CYKLI DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Pokaz nabytków 2020. Kolekcja sztuki MuFo

Wystawa stała Portret

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj