Widzenie nie jest „czyste”. To, co widzimy zależy od tego, co wiemy, czego doświadczyliśmy, w jakiej kulturze wychowaliśmy się i gdzie żyjemy… W MuFo podczas oprowadzań, spotkań oraz warsztatów wspólnie odsłaniamy kolejne warstwy tworzące obrazy i nanosimy na nie nowe sensy. Pomagamy stawiać pierwsze kroki w praktyce fotograficznej lub szlifujemy warsztat. Światło na fotografię rzucają ludzie z pasją - specjaliści praktycy i teoretycy związani z szeroko pojętą kulturą wizualną i nie tylko. Zapraszamy do udziału w nowych cyklach edukacyjnych w MuFo.


Prześwietlamy wystawę stałą Portret
To cykl autorskich oprowadzań w MuFo realizowany od roku 2019. Nowe sensy. Nowe sposoby narracji. Autorska interpretacja. Staje się ona jedynie punktem wyjścia, historią, której jeszcze nie znamy. Zaproszeni przez nas wyjątkowi goście przedstawią nam swoje sposoby widzenia zjawiska, jakim jest portret.
Zapraszamy do rozmowy, do reinterpretacji, do spojrzenia na wystawę w nowym świetle.

FOTO UPDATE
Do tego cyklu spotkań w MuFo zapraszamy profesjonalistów, dzięki którym otrzymamy „update” tego co dzieje się współcześnie w fotografii i dowiemy się, jakie są jej najnowsze trendy. W czasie spotkań specjaliści zdradzą, nad czym aktualnie pracują i jak pracują. Usłyszymy również ich autorski komentarz do tego, co oznacza dla nich praca nad projektem fotograficznym, wystawą, publikacją.

Czułym Okiem - środowe spotkania dla seniorów w MuFo
Prostota spojrzenia. Doświadczanie. Wrażliwość na światło. Rozmowy o tym, co nas porusza. Odwaga eksperymentów wizualnych. To wszystko składa się na urodę zdjęć. W czasie naszych cyklicznych spotkań spróbujemy odnaleźć w sobie artystyczne dusze. Zadamy pytanie czym jest dla nas fotografia. Będziemy fotografować. Odkrywać. Spacerować. Nieśpiesznie. Fotografia to sztuka, która zbliża.


JUŻ WKRÓTCE NOWE TERMINY OPROWADZAŃ I SPOTKAŃ!
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZYCH DZIAŁAŃ ONLINE - FILMY DOSTĘPNE NA KANALE MuFo@Youtube

Pokaz nabytków 2020. Kolekcja sztuki MuFo

Wystawa stała Portret

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj