Gdzie możesz kupić?

Stacjonarnie

Fotolibro - księgarnia muzealna MuFo 

MuFo Strzelnica
ul. Królowej Jadwigi 220
30-218 Kraków

Godziny otwarcia:
Wtorek - Piątek: 11:00-18:00
Sobota - Niedziela: 13:00-18:00   

Zamknięte w dniach 20.03-18.04.2021

 

Online

DIRECTOR'S CHOICE. MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE

Publikacja z serii „Director’s Choice” wydana przez Scala Arts & Heritage Publishers jest prezentacją 44 wybranych obiektów z kolekcji Muzeum Fotografii w Krakowie. Autorska selekcja dyrektora Marka Świcy wyłamała się z tytułowej ramy, ponieważ jest owocem wspólnej pracy pracowników muzeum. Każdy z obiektów został opatrzony interesującym komentarzem przybliżającym zarówno konteksty z nim związane, jak i jego historię. 
 
Różnorodność kolekcji i wielość kontekstów mieszczących się w jej obrębie stanowi o głównej sile tego unikatowego zbioru. W jego obrębie znajdują się nazwiska twórców bardzo znaczących dla rozwoju i trwania polskiej fotografii (m.in. Zofia Rydet, Jan Bułhak, Tadeusz Rząca, Fortunata Obrąpalska, Zbigniew Dłubak, Jerzy Lewczyński, Zygmunt Rytka, Kobas Laksa) jak również obszerna grupa twórców mniej znanych, reprezentujących fotografię rzemieślniczą, czy wręcz autorów anonimowych, dla których fotografia była wyrazem indywidualnej ekspresji, narzędziem pracy lub narzędziem dokumentacji osobistej historii.
 
Muzeum Fotografii w Krakowie, zaproszone do współpracy przez londyńskie wydawnictwo Scala, znalazło się w ten sposób w prestiżowym gronie instytucji prezentujących swoje zbiory w ramach tej rozpoznawalnej na całym świecie serii, obok m.in. londyńskiej National Gallery, Muzeum Guggenheima czy oksfordzkiego Muzeum Historii Naturalnej. Jest to wyjątkowa okazja do pokazania niespotykanej różnorodności gromadzonego przez lata zbioru.  

WYDAWCA: SCALA ARTS & HERITAGE PUBLISHERS
PARTNER PUBLIKACJI: MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
JĘZYK PUBLIKACJI: POLSKI, ANGIELSKI
AUTORZY TEKSTÓW: BARTOSZ FLAK, MAREK JANCZYK, ANETA KOPCZACKA, MONIKA KOZIEŃ, ELIZA KUBIAK, DOMINIK KURYŁEK, MAREK MASZCZAK, MARTA MISKOWIEC, AGNIESZKA OLSZEWSKA, ANDRZEJ RYBICKI, MAREK ŚWICA.
FORMAT: 190 x 165 mm 
LICZBA STRON: 80
RODZAJ OKŁADKI: OPRAWA MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI 
ISBN-13: 978-1-78551-226-1
ROK WYDANIA: 2019 
 

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj