Gdzie możesz kupić?

Stacjonarnie

Sklep muzealny ART BOOKSTORE MuFo

Muzeum Fotografii w Krakowie - Strzelnica
ul. Królowej Jadwigi 220
30-218 Kraków

Godziny otwarcia:
Wtorek - Środa: 11:00-18:00
Czwartek - Piątek: 14:00-21:00
Sobota - Niedziela: 13:00-18:00   

Online

EFEKT FI

Aneta Kopczacka, Monika Kozień

Do kluczowych idei poruszanych przez autorów tekstów znajdujących się w niniejszej publikacji i jednocześnie wpisujących się we współczesną refleksję nad "kulturą wizualną" należą problemy relacji pomiędzy historią idei projekcji ruchu (tytułowy efekt Φ to iluzja płynnego ruchu pojawiająca się w momencie wyświetlania serii nieruchomych obrazów z częstotliwością co najmniej 16 klatek na sekundę) a jej społecznym funkcjonowaniem, rozwojem technologii i zmieniającymi się indywidualnymi potrzebami.

Klucz do magazynu, w ramach którego powstała niniejsza publikacja, jest wieloletnim projektem poświęconym w całości zbiorom Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Celem tego przedsięwzięcia jest zarówno zapoznanie odbiorców z różnorodnością kolekcji MHF, jak i stworzenie nowej płaszczyzny dla jej interpretacji. Efekt Φ to publikacja poświęcona fenomenowi kina i jednocześnie pierwsza duża prezentacja kolekcji sprzętu kinematograficznego znajdującego się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

JĘZYK PUBLIKACJI: POLSKI, ANGIELSKI

AUTOR: ANETA KOPCZACKA, MONIKA KOZIEŃ

FORMAT: 140 MM x 182 MM

LICZBA STRON: 216

RODZAJ OKŁADKI: MIĘKKA

ISBN: 978-83-89177-60-5

ROK WYDANIA: 2013

CENA: 15 ZŁ

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj