Gdzie możesz kupić?

Stacjonarnie

Fotolibro - księgarnia muzealna MuFo 

MuFo Strzelnica
ul. Królowej Jadwigi 220
30-218 Kraków

Godziny otwarcia:
Wtorek - Piątek: 11:00-18:00
Sobota - Niedziela: 13:00-18:00   

Zamknięte w dniach 20.03-18.04.2021

Fotografia w zwierciadle poczty

Publikacja „Fotografia w zwierciadle poczty” prezentuje materiał ilustracyjny wykorzystywany na walorach wydawanych i stosowanych przez poczty wielu krajów, takich jak: znaczek pocztowy, stemple okolicznościowe, kartki pocztowe oraz frankatury mechaniczne. Całość ikonografii uzupełniają dokumenty tzn. listy i koperty, zwłaszcza te firmowe, które odpowiadają rozdziałom w katalogu.
 
Katalog z obszerną bibliografią, zestawieniem najważniejszych dat z historii fotografii i konstrukcji aparatu fotograficznego, notami biograficznymi pionierów fotografii, niektórymi dawnymi procesami fotograficznych, a także podstawowymi definicjami z zakresu filatelistyki stanowi kompendium wiedzy w zakresie wykorzystania medium fotografii na znaczkach pocztowych. 
 
Zenon Harasym – fotograf i kolekcjoner, członek ZPAF. Brał udział w ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą uzyskując liczne nagrody. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Federation Internationale de l’Art Photographique w Mechelen (Belgia) i Zeiler Photo und Film Museum w Zeil (Niemcy).
 
Krzysztof K. Słowiński – pisarz, historyk, kolekcjoner, współautor biografii Antonio Gaudiego i Nikoli Tesli.

WYDAWCA: MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
JĘZYK PUBLIKACJI: POLSKI
PROJEKT GRAFICZNY: ZBIGNIEW PROKOP
MATERIAŁ ILUSTRACYJNY W POSTACI DRUKÓW FILATELISTYCZNYCH POCHODZI Z KOLEKCJI ZENONA HARASYMA I KRZYSZTOFA K. SŁOWIŃSKIEGO
FORMAT: 185 x 230 mm 
LICZBA STRON: 512
RODZAJ OKŁADKI: OPRAWA ZINTEGROWANA
ISBN-13: 978-83-89177-80-3
ROK WYDANIA: 2020 
CENA: 80 ZŁ

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj