Gdzie możesz kupić?

Stacjonarnie

Fotolibro - księgarnia muzealna MuFo 

MuFo Strzelnica
ul. Królowej Jadwigi 220
30-218 Kraków

Godziny otwarcia:
Wtorek - Piątek: 11:00-18:00
Sobota - Niedziela: 13:00-18:00  

Zamknięte w dniach 20.03-18.04.2021

OSOBLIWE

Bartosz Flak, Marta Miskowiec

Osobliwość to zagadkowa cecha niektórych fotografii. To ona sprawia, że w ich kierunku ciążą myśli i spojrzenia. Osobliwość może być przez wielu podzielana, choć zwykle jest osobista; nie sposób jej zmierzyć ani przyszpilić. Wydaje się, że osobliwość czasami majaczy w dialogu obrazów i słów, że to sytuacja, w której przedmiot zyskuje podmiotowość i zaczyna z oglądającym rozmowę.
Zdjęcia wybrane ze zbiorów Muzeum Fotografii w Krakowie oraz z prywatnych kolekcji Jacka Dehnela i Wojciecha Nowickiego to crème de la crème zdjęć niewytłumaczalnych, nie wiadomo-po-co-zrobionych, a nawet źle zrobionych. Większość z nich to dzieła błędu i przypadku, które w fotografii trzeba traktować z respektem.
Autorzy wydawnictwa nie skupiają się na tradycyjnych zagadnieniach preegzystencji zarejestrowanych ludzi, przedmiotów, sytuacji. Zachęcają do zaangażowania wyobraźni i potraktowania prezentowanych zdjęć jako nowych, otwartych, autonomicznych światów. Pozwalają sobie nie trzymać się faktów i głośno mówić o natrętnych skojarzeniach, również tych z kosmosu.


JĘZYK PUBLIKACJI: POLSKI, ANGIELSKI
AUTORZY TEKSTÓW: DARIUSZ CZAJA, JACEK DEHNEL, WOJCIECH NOWICKI, BARTOSZ FLAK, MARTA MISKOWIEC, MAŁGORZATA KANIKUŁA, EWA SATALECKA, ANETA KOPCZACKA, MONIKA KOZIEŃ
FORMAT: 220 X 171 MM
LICZBA STRON: 247
RODZAJ OKŁADKI: MIĘKKA
ISBN: 978-83-89177-74-2
ROK WYDANIA: 2017


 

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj