Dalej rama. Spotkanie z Wojtkiem Wieteską

  • 13.11.2020
    18:00 - 20:00
  • MuFo online
  • Spotkanie
  • Dorośli i młodzież

Jak wystawia się dziś fotografię?
Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? 
Przed jakimi alternatywami stoją współcześni artyści i kuratorzy? 
Co ma większą wartość: wirtualna projekcja czy odbitka vintage? 
Czy tęsknimy za analogowością świata czy marzymy o cyfrowej rzeczywistości? 


To niektóre z pytań, jakie powstają w głowach osób odwiedzających zagraniczne galerie, czytających o współczesnych technologiach rejestrowania obrazu czy pracujących w dziedzinie współczesnej kultury. Ale nie tylko! Niezależnie czy zdajemy sobie sprawę z tego czy nie, kwestie prezentowania obrazów w otaczającej nas przestrzeni dotyczą każdego. Z fotografiami mamy do czynienia na co dzień: korzystając z telefonu, idąc do sklepu po bułki, jadąc do pracy, wybierając miejsce wypoczynku na weekend.

 
Spotkanie DALEJ RAMA jest autorskim przeglądem przygód, jakie przeżywają obrazy (w tym fotograficzne) w przestrzeniach galeryjnych (i jak potrafią wędrować poza ich granice). Podczas godzinnej prezentacji prowadzący zabierze słuchaczy w podróż przez historię obrazów – od grot Lascaux po billboardy akcji reklamowej MacBooka Pro.


Zapraszamy na spotkanie online z Wojtkiem Wieteską, które odbędzie się już 13 listopada o godz. 18.00. Spotkanie transmitujemy na żywo na Facebooku oraz YouTube MuFo.

Link do transmisji https://www.youtube.com/watch?v=Vd_VxRdzW18


Prowadzenie: Wojtek Wieteska – artysta, reżyser, doktor sztuk wizualnych 
Komponuje zdjęcia, prowadzi wizualne konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi: „To lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów.” Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja (a jakże!): fotografia. Ma 17-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj