Żurawie, zwrócone do siebie głowami.

Fot. Władysław Marynowicz, „Lesson”, dwa żurawie, przed 1973 r., ze zbiorów MuFo

Lecący Żuraw | Starochińskie ćwiczenia dla zdrowia i urody

  • 27.06.2026

    16:00

  • MuFo Rakowicka
  • Warsztaty
  • Dorośli

Qigong to tradycyjna chińska praktyka pracy z energią życiową, zwaną qi. Jej celem jest wspieranie i przywracanie harmonijnego przepływu energii w ciele poprzez oddech, ruch i uważność. Qigong bywa też nazywany medytacją w ruchu.

Co da Wam praktyka Qigong? Wiedzę, bo proste, bazujące na medycynie chińskiej ćwiczenia wpływają na sprawność ogólną: elastyczność ciała i umysłu, poprawę koncentracji i lepsze samopoczucie psychofizyczne. Umiejętności, ponieważ dzięki relaksacji wejdziecie w lepszy kontakt ze swoim ciałem, co pozwala na rozluźnienie, a równocześnie zdystansowanie się, znajdowanie optymalnych rozwiązań w danej sytuacji. Zmianę postawy, poczucie, że przede wszystkim od Was zależy Wasze zdrowie i funkcjonowanie w świecie.

Ćwiczenia są proste do opanowania, a regularnie wykonywane przynoszą doskonałe efekty. By zacząć, wystarczy wygodny strój oraz miękkie obuwie sportowe. W zajęciach może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku, płci i kondycji fizycznej. Warto zabrać ze sobą wodę do picia. I to wszystko, czego nam trzeba!

Prowadzenie:
Anna Szczepańska-Krasoń – uczennica prof. Liu Zhongchuna, współtwórcy stylu „Lecący Żuraw”, mistrza Pekińskiego Stowarzyszenia Qigong, członkini i dyplomowana instruktorka Stowarzyszenia Promocji Zdrowia Qigong Lecący Żuraw.

Ważne informacje:
• Spotkanie dla osób dorosłych
• Miejsce: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Cena: 5 PLN
• Czas trwania: 1 godz.
• Liczba uczestników: do 25 osób
• Bilety do kupienia przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Wydarzenie jest częścią programu Dnia sąsiedzkiego w MuFo Rakowicka, organizowanego w partnerstwie z Radą Dzielnicy I Stare Miasto.

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj