MuFo Rakowicka
11.08 - 30.09 2021
15:57
Ogłaszamy nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo
Przeżyj
W pierwszą sobotę grudnia zapraszamy do MuFo na wyjątkowe wydarzenie: dzień zaczniemy od brunchu w przestrzeni Muzeum, by posilić się przed fotograficznym spacerem we wczesnozimowej scenerii Krakowa. Opowieści, które będziemy snuć w trakcie naszej miejskiej włóczęgi, przeniosą nas co jakiś czas z ulic królewskiego miasta na aleje Nowego Jorku, z Plant do Central Parku, a spod choinki na Rynku Głównym – pod Rockefeller Center. W podążając w ślad za Steichenem będziemy się rozglądać, kontemplować i fotografować zimowy Kraków, a spotkanie zakończymy rozgrzewającym łykiem gorącej czekolady lub galicyjskiego grzańca. Zapraszamy na spacer, dla którego inspiracją są partnerska relacja Edwarda Steichena i Alfreda Stieglitza oraz ich spacery po Nowym Jorku.
Prowadzenie: Marcin Krotla – historyk sztuki, edukator muzealny i antydyskryminacyjny. Poza Muzeum Fotografii, współpracował z fundacją Forum Dialogu, Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, MOCAK-iem i Zamkiem Królewskim na Wawelu. Od niedawna realizuje także projekty i prowadzi działania edukacyjne w Żydowskim Muzeum Galicja. W pracy edukatora najbardziej ceni możliwość interakcji i wymiany myśli z publicznością, budowania relacji i dzielenia się swoimi fascynacjami.
Ważne informacje:
• Miejsce spotkania: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Spacer rozpocznie się wspólnym, lekkim brunchem.
• Cena: 40 PLN
• Czas trwania: ok. 2 godz.
• Zapisy przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Edward Steichen (1879–1973). Wybrane fotografie z kolekcji MNAHA w Luksemburgu”.
Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy I Stare Miasto