Fragment wystawy głównej MuFo, ściana z zabytkowymi aparatami.

Fot. Dorota Marta, MuFo

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie głównej „Co robi zdjęcie?” | 22.00

  • 16.05.2025 22:00
  • MuFo Rakowicka
  • Noc Muzeów
  • Dorośli i młodzież

Ponad 1 000 obiektów, w tym niemal 300 aparatów fotograficznych – to bogactwo warto zobaczyć z przewodnikiem. Pytając „Co robi zdjęcie?”, kuratorzy wystawy głównej w Muzeum Fotografii w Krakowie sięgają po szereg tematów związanych z procesem fotografowania i sposobami wykorzystywania zdjęć. Ekspozycja w MuFo Rakowicka, choć nie jest poświęcona historii fotografii, zaprasza widzów do prześledzenia jej początków, daje wgląd w technologie zapisu na kliszy, szklanej płycie czy dysku komputera, przywołuje sylwetki fotografek i fotografów.

W trakcie oprowadzania przyjrzycie się różnym rolom fotografii: rodzinnej pamiątki, wyzwalacza wspólnego wygłupu, narzędzia badań etnograficznych czy propagandy. Zastanowicie się nad przyszłością tego medium.

Prowadzenie:
Zuzanna Charciarek – edukatorka muzealna, studentka na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdjęcia robi od lat, szczególnie z odległych podróży. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, a praca z najmłodszymi sprawia jej najwięcej radości.

Ważne informacje:
• Oprowadzanie dla młodzieży i osób dorosłych
• Miejsce: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Cena: 5 PLN
• Czas trwania: 1 godz.
• Liczba uczestników: 25 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń)
• Bilety dostępne za pośrednictwem strony: bilety.mufo.krakow.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Nocy Muzeów 2025”.

 

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj