MuFo Rakowicka
11.08 - 30.09 2021
15:57
Ogłaszamy nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo
Przeżyj
Postacie z muzealnych fotografii pilnie strzegą swoich tajemnic, jednak wraz z zamknięciem Muzeum... to, co ukryte wyłania się z ciemnych zakamarków i daje się pochwycić! Pora na kolejną północkową przygodę!
Czy zdołacie zbadać kto, kiedy i dlaczego stracił głowę? A może znajdziecie sposób na to, by życie znów nabrało rumieńców? I co to wszystko ma wspólnego z pełną bzyczenia i biegania majową łąką? Zapraszamy młodych detektywów i detektywki do nocnych poszukiwań przerwanych wątków.
Nie ma złej i zbyt późnej pory, by w MuFo zjawiły się dzieci.
Prowadzenie:
Barbara Mołas – żywiołowa edukatorka kultury i animatorka. Lubi opowiadać, reżyserować, towarzyszyć, być w ruchu, podglądać i współpracować. Pracuje z dziećmi, rodzinami, młodzieżą i osobami z niepełnosprawnością. Przez jedenaście lat współpracowała z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, odkrywając współczesny potencjał tradycji i kultury ludowej. W DK Inspiro w Podłężu sprawdzała, jak demokratycznie tworzyć spektakle z dziećmi i młodzieżą. Z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie badała, ile może nabroić sztuka nowoczesna wniesiona do szkół podstawowych. Ostatnio w projekcie „Zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka” poznawała możliwości teatru dramy, tworząc spektakle budujące wrażliwość społeczną młodych ludzi.
Agnieszka Kolanowska – absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracowała w Teatrze Figur Kraków. Współpracowała z Klubem 303, propagującym działania cyrkowe na terenie Nowej Huty, i z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Współpracuje z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Jako certyfikowany klown odwiedza Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu oraz seniorów Domach Pomocy Społecznej. Pracuje dla Red Noses International w programie Emergency Smile, który zajmuje się pracą z uchodźcami w ośrodkach przejściowych za granicą i w Polsce. Prowadzi warsztaty teatralne w różnych miastach, artystyczne w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz zajęcia ogólnorozwojowe w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.
Ważne informacje:
• Warsztaty dla dzieci w wieku 7–11 lat
• Miejsce: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Cena: 40 PLN
• Czas trwania: 3 godz.
• Liczba uczestników: do 12 osób
• Bilety do kupienia przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum. Odbiór rezerwacji w kasie do godziny 17.30, a od godz. 17.30 – w automacie biletowym (płatność wyłącznie kartą).