Okładka książki „Igor Omulecki. Works 2012–2021”, dzięki uprzejmości autora

Premiera książki „Igor Omulecki. Works 2012-2021”

  • 27.06.2024
    17:00 - 18:00
  • MuFo Rakowicka
  • Spotkanie
  • Bez ograniczeń wiekowych

Chcesz lepiej poznać twórczość jednego z najciekawszych współczesnych artystów wizualnych, Igora Omuleckiego, i posłuchać rozmowy o jego książce podsumowującej dziesięć lat pracy artystycznej? Zarezerwuj sobie czwartkowe popołudnie 27 czerwca i przygotuj się na wyjątkowo wymianę głosów, spostrzeżeń i doświadczeń między trzema rozmówcami – Igorem Omuleckim, Karolem Hordziejem i Jakubem Świrczem. Będziemy dyskutować o fotografii, wizualności i książkach fotograficznych i jako jedni z pierwszych będziemy mogli wziąć do ręki publikację Igor Omulecki. Works 2012–2021

Kilka informacji o książce:
Igor Omulecki. Works 2012–2021
Teksty: Piotr Celiński, Diane Smyth, Piotr Schollenberger, Jakub Śwircz
Projekt graficzny: Full Metal Jacket, Rh+
Wydawca: Akademia Sztuki w Szczecinie
Współwydawca: OMZU

Nasi rozmówcy:
Igor Omulecki – artysta wizualny, fotograf i pedagog. Stypendysta Ministra Kultury oraz m.st. Warszawy. Nagrodzony w wielu konkursach, m.in. IPA Award, PMH, ExhibitA, Photolucida Critical Mass, Cannes Lions, Europe’s Premier Creative Award. Jego prace charakteryzują się dużą różnorodnością. W ostatnich latach skupia się głównie na kwestiach percepcji wzrokowej i nowej formy obrazowania. Ma w swoim dorobku kilkaset publikacji prasowych i dziesiątki wystaw. Twórczość Omuleckiego prezentowana była m.in. w Barbican w Londynie, The Center for Contemporary Art w Tel Awiwie, Matadero w Madrycie, Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a jego prace znajdują się w zbiorach Jankilevitsch Collection, Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie i innych kolekcjach.

Karol Hordziej – kurator, menedżer kultury i wykładowca. W ostatnich latach zaangażowany w długofalowe projekty digitalizacji, opracowania i upowszechniania prac z archiwów artystów. Kurator wystaw „Zygmunt Rytka. Szkoła patrzenia” w Muzeum Współczesnym Wrocław (2022), „Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki (2015) oraz współkurator wystawy „Zofia Rydet. Zapis, 1978–1990” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2015), prezentowanej również w Jeu de Paume w Tours (2016). W latach 2004–2013 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Jakub Śwircz – kurator, publicysta i wykładowca, związany m.in. z Collegium Civitas w Warszawie. Współpracował z takimi artystami jak: Paweł Bownik, Agata Madejska, Roger Ballen, Micheal Light, Anna Orłowska, Mateusz Choróbski, Filip Berendt, Ronit Porat. Z Igorem Omuleckim współpracuje od blisko dekady.  

Ważne informacje:
• Spotkanie przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych
• Miejsce: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Cena: 5 PLN
• Czas trwania: ok. 1 godz.
• Zapisy przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Wydarzenie w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2024.

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj