Wnętrze Hagia Sophia.

Fot. Neue Photographische Gesellschaft A. G., Stambuł, Hagia Sophia, przed 1907, ze zbiorów MuFo

Przy wspólnym stole | Spotkanie

  • 27.06.2026

    12:00

  • MuFo Rakowicka
  • Spotkanie
  • Dorośli

Zapraszamy na twórcze spotkanie przy stole – przy kawie po turecku i tureckich przysmakach. Wraz z Huseyinem Celikiem przyjrzymy się różnorodności tureckiego społeczeństwa i kultury, konfrontując ją ze środkowoeuropejskimi wyobrażeniami o tym regionie świata oraz o islamie. Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób fotografia i literatura mogą opowiadać o świecie oraz prawdziwie wpływać na rzeczywistość. W kameralnej atmosferze będziecie mieć okazję, by porozmawiać i wziąć udział w warsztatach.

Prowadzenie:
Huseyin Celik – dziennikarz i ekspert. Pisze i opowiada o Turcji, skąd pochodzi, islamie, migracji i dialogu. W Polsce mieszka od 2018 r. i tu uzyskał azyl polityczny. Pracuje m.in. z fundacją Dunaj Instytut Dialogu. IG: @huseyincelikpl.

Blanka Błaszczak-Rozenbaum – specjalistka ds. edukacji w Stowarzyszeniu Laboratorium Działań dla Pokoju Salam Lab, trenerka edukacji globalnej, antropolożka. Specjalizuje się w tematyce okołomigracyjnej i międzykulturowej.

Ważne informacje:
• Spotkanie dla osób dorosłych
• Miejsce: MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
• Cena: 5 PLN
• Czas trwania: 1,5 godz.
• Liczba uczestników: do 25 osób
• Bilety do kupienia przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Wydarzenie jest częścią programu Dnia Sąsiedzkiego w MuFo Rakowicka, organizowanego w partnerstwie z Radą Dzielnicy I Stare Miasto i częścią programu wystawy „Wspólnie. 20 lat kolektywu Sputnik Photos”.

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj