MuFo Rakowicka
11.08 - 30.09 2021
15:57
Ogłaszamy nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo
Przeżyj
Zapraszamy Państwa na weekend otwarcia nowej wystawy czasowej „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”, któremu towarzyszy wyjątkowy program wydarzeń. O tym, czym jest fotografika, opowiedzą sami kuratorzy wystawy – Łukasz Gorczyca oraz Adam Mazur, kustosze i przewodnicy MuFo, oraz zaproszeni goście. A tych, którzy sami chcieliby zabrać głos, zapraszamy do aktywnego udziału w debacie „Fotografka czy fotograficzka?”. To jednak nie wszystko! Podczas weekendu otwarcia będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję spotkać w przestrzeni muzeum artystów, a nawet wypić z nimi kawę i zjeść wspólne śniadanie. Pamiętamy również o naszych najmłodszych widzach, których zapraszamy na warsztaty fotograficzno-plastyczne.
Wystawa „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978” to pierwsza tak kompleksowa prezentacja fenomenu polskiej fotografii artystycznej. Na pokaz składa się ponad 150 oryginalnych odbitek, pochodzących z najważniejszych polskich muzeów i prywatnych kolekcji – w tym m.in. zdjęcia Jana Bułhaka, Edwarda Hartwiga, Jerzego Lewczyńskiego, Fortunaty Obrąpalskiej, Zofii Rydet i Wojciecha Zamecznika.
W programie:
3 grudnia
16.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978” z Łukaszem Gorczycą i Adamem Mazurem
18.00 Fotografka czy fotograficzka? Debata wokół fotografiki
4 grudnia
11.00 Fotografika na śniadanie z Wojciechem Plewińskim
12.00 Zatańcz z Fortunatą! O kobiecej fotografice I Warsztaty plastyczne dla dzieci
13.00 Między estetyką a techniką. Oprowadzanie specjalne po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”
15.00 Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”
Szczegółowy program – 3 grudnia:
16.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978” z Łukaszem Gorczycą i Adamem Mazurem
Czym właściwie jest tytułowa fotografika? Termin ten wprowadził do języka polskiego Jan Bułhak w 1927 roku, by odróżnić fotografię artystyczną od tej zawodowej oraz – przez użycie słowa „grafika” – włączyć ją do świata plastyki. Bułhak i współcześni mu twórcy zrzeszeni w Fotoklubie Polskim chcieli tworzyć przy pomocy aparatów fotograficznych obrazy, a techniczne mistrzostwo pomagało im osiągać różnorodne efekty. W pojęciu „fotografiki” mieszczą się zarówno miękkie kadry rodzimego krajobrazu, eksperymentalne fotomontaże, jak i łączące elementy fotograficzne z graficznymi plakaty czy okładki płyt.
Wystawa, której kuratorami są Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, jest pierwszym muzealnym ujęciem historycznego nurtu artystycznego. By jak najpełniej zaprezentować widzom to zjawisko, w MuFo zebrano niemal 150 oryginalnych odbitek fotograficznych ze zbiorów najważniejszych polskich muzeów oraz prywatnych kolekcjonerów. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć, jak wyglądały początki fotografii artystycznej w Polsce, dzięki zebranym z całego kraju dziełom.
„Fotografika” to także opowieść o samych fotografikach i fotograficzkach – o zrzeszeniach i społecznościach, które tworzyli, by dyskutować o fotografii, wystawiać ją i publikować. Wśród twórców i twórczyń, których prace będą prezentowane w ramach wystawy Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927 – 1978 znajdują się między innymi Jan Bułhak, Zdzisław Beksiński, Janusz Maria Brzeski, Roman Cieślewicz, Zbigniew Dłubak, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Natalia LL, Fortunata Obrąpalska, Wojciech Plewiński, Zofia Rydet, Stefan Themerson i Wojciech Zamecznik.
Prowadzenie: Łukasz Gorczyca – historyk i krytyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw, galerzysta i kolekcjoner fotografii. Opublikował kilka książek literackich („Najlepsze polskie opowiadania”, „W połowie puste” – wraz z Łukaszem Rondudą, „Bałwan w lodówce”), współtworzył i redagował też książki poświęcone fotografii (m.in. „Czesław Olszewski. Warszawa nowoczesna", „Ruiny Warszawy", „Nowe Zakopane"). Razem z Michałem Kaczyńskim jest współtwórcą magazynu, a następnie galerii sztuki współczesnej Raster oraz licznych, międzynarodowych projektów artystycznych. Wspólnie z Adamem Mazurem rozwija projekt badawczy poświęcony historii polskich i środkowoeuropejskich książek fotograficznych, którego kolejnymi odsłonami były wystawy „Wisła” (w ramach festiwalu Muzeum Fotografii w Krakowie) oraz „Fotoblok” w MCK w Krakowie wraz z towarzyszącą publikacją. Jest również współzałożycielem i redaktorem magazynu „NOT.FOT.” poświęconego archiwum fotograficznemu Władysława Hasiora. Od 2021 roku wspólnie z Kamilą Bondar i Adamem Mazurem prowadzi w Warszawie Fotoklub - niepubliczną mikroinstytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.
dr Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Laureat nagród im. ks. Szczęsnego-Dettloffa, nagrody im. Jerzego Stajudy oraz odznaczenia Gloria Artis. W latach 2002-2013 kurator warszawskiego CSW Zamek Ujazdowski (m.in. wystaw zbiorowych „Nowi Dokumentaliści”, „Efekt czerwonych oczu”, „Świat nie przedstawiony” i indywidualnych Konrada Pustoły, Nicolasa Grospierre’a, Marthy Rosler). Redaktor antologii, katalogów i autor książek m.in. „Kocham fotografię” (2008, 2009), „Nowe zjawiska w sztuce polskiej po 2000 roku" (2008), „Historie fotografii w Polsce 1839-2009” (2010), „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po roku 2000” (2012), „Głębia ostrości. Eseje o fotografii polskiej po 1945 roku” (2014), „Po końcu fotografii” (2018) oraz monografii „Okaleczony świat. Historie fotografii środkowoeuropejskiej 1838-2018”. Od 2013 roku pracuje jako kurator niezależny (m.in. wystawy Anety Grzeszykowskiej w PGS Sopot, Artura Żmijewskiego w Muzeum Współczesnym Wrocław, Piotra Uklańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie, Rafała Milacha w Futurze w Pradze). Od 2006 roku stale współpracuje z Atlasem Sztuki w Łodzi. Wraz z Łukaszem Gorczycą od 2013 roku systematycznie opracowuje historię polskich i środkowoeuropejskich książek fotograficznych. W 2019 roku kuratorował w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury wraz z Łukaszem Gorczycą i Natalią Żak wystawę „Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych 1918-2018". Wystawa „Fotoblok" pokazywana była również w Czechach (2020) oraz w Litwie (2021). Redaktor naczelny magazynu „Obieg" (2004-11), współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu „SZUM" (2013-2018). W 2018 roku założył i do 2021 roku redagował magazyn „BLOK". Współpracuje z magazynami „Frieze", „Dwutygodnik", „Fotograf".
Ważne informacje:
● Oprowadzanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
● Cena: 5zł.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.
18.00
Fotografka czy fotograficzka? Debata wokół fotografiki
Czym właściwie jest tytułowa fotografika? Termin ten wprowadził do języka polskiego Jan Bułhak w 1927 roku, by odróżnić fotografię artystyczną od tej zawodowej oraz – przez użycie słowa „grafika” włączyć ją do świata plastyki. Bułhak i współcześni mu twórcy zrzeszeni w Fotoklubie Polskim chcieli tworzyć przy pomocy aparatów fotograficznych obrazy, a techniczne mistrzostwo pomagało im osiągać różnorodne efekty. W pojęciu „fotografiki” mieszczą się zarówno miękkie kadry rodzimego krajobrazu, eksperymentalne fotomontaże, jak i łączące elementy fotograficzne z graficznymi plakaty czy okładki płyt.
O fotografice w kontekście wystawy oraz przygotowywanej publikacji (ale nie tylko!) z kuratorami Łukaszem Gorczycą i Adamem Mazurem, oraz Mariką Kuźmicz (redaktorką publikacji) porozmawia Weronika Kobylińska.
Prowadzenie: dr Weronika Kobylińska – historyczka sztuki i niezależna kuratorka, adiunktka w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (PWSFTviT). Wykładała w Instytucie Historii Sztuki UW (2019-2021) i była kierowniczką studiów niestacjonarnych. Guest professor w Aleksander-Brückner-Zentrums für Polenstudien (Martin-Luther-Universität, 2020). Prowadziła także wykłady na Politechnice Warszawskiej i w stołecznej ASP. W 2022 r. zrealizowała staż podoktorski w Kulturwissenschaftliches Institut Essen (KWI). Stypendystka m.in. Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz MKiDN. Koordynatorka polskiego oddziału międzynarodowej sieci badawczej Ars Graphica. Jej druga książka poświęcona polskiej fotografii („Awangardowa klisza”) została nominowana do Nagrody im. J. Długosza (2022).
Uczestnicy i uczestniczki debaty:
Łukasz Gorczyca – historyk i krytyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw, galerzysta i kolekcjoner fotografii. Opublikował kilka książek literackich („Najlepsze polskie opowiadania”, „W połowie puste” – wraz z Łukaszem Rondudą, „Bałwan w lodówce”), współtworzył i redagował też książki poświęcone fotografii (m.in. „Czesław Olszewski. Warszawa nowoczesna", „Ruiny Warszawy", „Nowe Zakopane"). Razem z Michałem Kaczyńskim jest współtwórcą magazynu, a następnie galerii sztuki współczesnej Raster oraz licznych, międzynarodowych projektów artystycznych. Wspólnie z Adamem Mazurem rozwija projekt badawczy poświęcony historii polskich i środkowoeuropejskich książek fotograficznych, którego kolejnymi odsłonami były wystawy „Wisła” (w ramach festiwalu Muzeum Fotografii w Krakowie) oraz „Fotoblok” w MCK w Krakowie wraz z towarzyszącą publikacją. Jest również współzałożycielem i redaktorem magazynu „NOT.FOT.” poświęconego archiwum fotograficznemu Władysława Hasiora. Od 2021 roku wspólnie z Kamilą Bondar i Adamem Mazurem prowadzi w Warszawie Fotoklub - niepubliczną mikroinstytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.
dr Marika Kuźmicz – historyczka sztuki, kuratorka, wykładowczyni, dziekana Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie, wykładowczyni Collegium Civitas. Prezeska Fundacji Arton (od 2011 r.), organizacji zajmującej się opracowywaniem archiwów artystek i artystów lat 70. oraz Fundacji im. Edwarda Hartwiga od 2017). Dwukrotna stypendystka MKiDN, stypendystka Miasta St. Warszawy. Autorka i redaktorka licznych książek o sztuce, w ostatnim czasie m.in. „Ludmiła Popiel Jerzy Fedorowicz” (2019), „Edward Hartwig. Fotografiki” (2019), „Jan Dobkowski” (2020), „Barbara Kozłowska” (2020), „Paweł Kwiek. Zrobić niemożliwe światło” (2021), „Tapta” (2021). Pomysłodawczyni i koordynatorka bazy www.forgottenheritage.eu. Organizatorka międzynarodowych konferencji poświęconych archiwom artystek i artystów Revisiting Heritage (2018) oraz sztuce artystek z Europy Środkowo-Wschodniej Not Yet Written Stories. Women Artists in CEE (2021). Obecnie pracuje m.in. nad wystawą i monografią Jerzego Rosołowicza.
dr Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Laureat nagród im. ks. Szczęsnego-Dettloffa, nagrody im. Jerzego Stajudy oraz odznaczenia Gloria Artis. W latach 2002-2013 kurator warszawskiego CSW Zamek Ujazdowski (m.in. wystaw zbiorowych „Nowi Dokumentaliści”, „Efekt czerwonych oczu”, „Świat nie przedstawiony” i indywidualnych Konrada Pustoły, Nicolasa Grospierre’a, Marthy Rosler). Redaktor antologii, katalogów i autor książek m.in. „Kocham fotografię” (2008, 2009), „Nowe zjawiska w sztuce polskiej po 2000 roku" (2008), „Historie fotografii w Polsce 1839-2009” (2010), „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po roku 2000” (2012), „Głębia ostrości. Eseje o fotografii polskiej po 1945 roku” (2014), „Po końcu fotografii” (2018) oraz monografii „Okaleczony świat. Historie fotografii środkowoeuropejskiej 1838-2018”. Od 2013 roku pracuje jako kurator niezależny (m.in. wystawy Anety Grzeszykowskiej w PGS Sopot, Artura Żmijewskiego w Muzeum Współczesnym Wrocław, Piotra Uklańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie, Rafała Milacha w Futurze w Pradze). Od 2006 roku stale współpracuje z Atlasem Sztuki w Łodzi. Wraz z Łukaszem Gorczycą od 2013 roku systematycznie opracowuje historię polskich i środkowoeuropejskich książek fotograficznych. W 2019 roku kuratorował w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury wraz z Łukaszem Gorczycą i Natalią Żak wystawę „Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych 1918-2018". Wystawa „Fotoblok" pokazywana była również w Czechach (2020) oraz w Litwie (2021). Redaktor naczelny magazynu „Obieg" (2004-11), współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu „SZUM" (2013-2018). W 2018 roku założył i do 2021 roku redagował magazyn „BLOK". Współpracuje z magazynami „Frieze", „Dwutygodnik", „Fotograf".
Ważne informacje:
● Debata odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
● Cena: 5 zł.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.
Szczegółowy program – 4 grudnia:
11.00
Fotografika na śniadanie z Wojciechem Plewińskim
Czy zdarzyło się kiedyś Państwu spotkać z artystą na… śniadaniu? Wspólne smakowanie zbliża i jest zapewne świetną okazją do rozmowy. Serdecznie zapraszamy na późne śniadanie w MuFo ze wspaniałym fotografem i jednym z artystów, którego prace można zobaczyć na wystawie Fotografika - Wojciechem Plewińskim.
Gość specjalny: Wojciech Plewiński – (ur. 1928), jeden z najbardziej wszechstronnych polskich fotografów powojennych, członek FIAP i ZPAF. Z wykształcenia architekt. Najbardziej znany jako autor ponad 500 okładek krakowskiego tygodnika „Przekrój”, z którym był związany przez wiele lat oraz fotografii teatralnej jako autor zdjęć do 820 przedstawień. Odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Nagrodą Miasta Krakowa. W 2018 roku Muzeum Fotografii wydało pierwszy tom poświęcony jego twórczości pt. „Plewiński. Na scenie”. W 2021 roku ukazał się tom drugi pt. „Plewiński. Reportaż”.
Ważne informacje:
● Spotkanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
● Cena: 5 zł.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.
12.00
Zatańcz z Fortunatą! O kobiecej fotografice I Warsztaty plastyczne dla dzieci
Co się stało, kiedy kobiety chwyciły za aparaty fotograficzne i za pomocą zdjęć zaczęły tworzyć sztukę? Dlaczego rzadko znamy imiona i nazwiska fotograficzek? Jak fotograficy pokazywali kobiety w przeszłości i obecnie? Na zajęciach obejrzymy prace znanych fotograficzek i odkryjemy, czym jest fotografika. Poznamy historie autorek zdjęć na wystawie i zastanowimy się, dlaczego tak rzadko się o nich mówi. Na warsztatach kończących zajęcia stworzymy kolaże ze zdjęć i innych technik plastycznych przedstawiające ważne dla uczestników kobiety.
Prowadzenie: Blanka Błaszczak-Rozenbaum – etnolożka, edukatorka muzealna. Najbardziej interesują ją dawne fotografie ludzi i zastanawianie się nad tym, kim byli? Co myśleli w trakcie robienia zdjęcia? Co jedli, zanim przyciśnięto spust migawki? Odpowiedzi na te pytania szuka w różnych historiach, które później lubi opowiadać. I rozmawiać o nich.
Ważne informacje:
• Warsztaty odbywają się w MuFo Rakowicka, Rakowicka 22 A.
• Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat.
• Cena: 5zł.
• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.
13.00
Między estetyką a techniką. Oprowadzanie specjalne po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”
Czym właściwie jest tytułowa fotografika? Termin ten wprowadził do języka polskiego Jan Bułhak w 1927 roku, by odróżnić fotografię artystyczną od tej zawodowej oraz – przez użycie słowa „grafika” włączyć ją do świata plastyki. Bułhak i współcześni mu twórcy zrzeszeni w Fotoklubie Polskim chcieli tworzyć przy pomocy aparatów fotograficznych obrazy, a techniczne mistrzostwo pomagało im osiągać różnorodne efekty. W pojęciu „fotografiki” mieszczą się zarówno miękkie kadry rodzimego krajobrazu, eksperymentalne fotomontaże, jak i łączące elementy fotograficzne z graficznymi plakaty czy okładki płyt. Wystawa, której kuratorami są Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, jest pierwszym muzealnym ujęciem historycznego nurtu artystycznego. By jak najpełniej zaprezentować widzom to zjawisko, w MuFo zebrano niemal 150 oryginalnych odbitek fotograficznych ze zbiorów najważniejszych polskich muzeów oraz prywatnych kolekcjonerów. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć, jak wyglądały początki fotografii artystycznej w Polsce, dzięki zebranym z całego kraju dziełom.
„Fotografika” to także opowieść o samych fotografikach i fotograficzkach – o zrzeszeniach i społecznościach, które tworzyli, by dyskutować o fotografii, wystawiać ją i publikować. Wśród twórców i twórczyń, których prace będą prezentowane w ramach wystawy Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927 – 1978 znajdują się między innymi Jan Bułhak, Zdzisław Beksiński, Janusz Maria Brzeski, Roman Cieślewicz, Zbigniew Dłubak, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Natalia LL, Fortunata Obrąpalska, Wojciech Plewiński, Zofia Rydet, Stefan Themerson i Wojciech Zamecznik.
Oprowadzanie „Między estetyką a techniką” skupi się przede wszystkim na modernizacji języka fotograficznego oraz opowie o różnych drogach i technikach, za pomocą których fotograficzki i fotograficy realizowali ten cel.
Prowadzenie: Marek Janczyk - historyk sztuki (UJ). Pracuje w MuFo w Krakowie. Kurator wystaw, projektów oraz autor tekstów poświęconych praktykom fotograficznym i ich konsekwencjom. Prowadzi zajęcia z historii i teorii fotografii na PSM UJ oraz podyplomowych studiach „Rynek Sztuki i Antyków”. Należy do Stowarzyszenia Historyków Fotografii.
Ważne informacje:
● Oprowadzanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
● Cena: 5 zł.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.
15.00
Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”.
Czym właściwie jest tytułowa fotografika? Termin ten wprowadził do języka polskiego Jan Bułhak w 1927 roku, by odróżnić fotografię artystyczną od tej zawodowej oraz – przez użycie słowa „grafika” włączyć ją do świata plastyki. Bułhak i współcześni mu twórcy zrzeszeni w Fotoklubie Polskim chcieli tworzyć przy pomocy aparatów fotograficznych obrazy, a techniczne mistrzostwo pomagało im osiągać różnorodne efekty. W pojęciu „fotografiki” mieszczą się zarówno miękkie kadry rodzimego krajobrazu, eksperymentalne fotomontaże, jak i łączące elementy fotograficzne z graficznymi plakaty czy okładki płyt.
Wystawa, której kuratorami są Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, jest pierwszym muzealnym ujęciem historycznego nurtu artystycznego. By jak najpełniej zaprezentować widzom to zjawisko, w MuFo MuFo zebrano niemal 150 oryginalnych odbitek fotograficznych ze zbiorów najważniejszych polskich muzeów oraz prywatnych kolekcjonerów. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć, jak wyglądały początki fotografii artystycznej w Polsce, dzięki zebranym z całego kraju dziełom.
„Fotografika” to także opowieść o samych fotografikach i fotograficzkach – o zrzeszeniach i społecznościach, które tworzyli, by dyskutować o fotografii, wystawiać ją i publikować. Wśród twórców i twórczyń, których prace będą prezentowane w ramach wystawy Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927 – 1978 znajdują się między innymi Jan Bułhak, Zdzisław Beksiński, Janusz Maria Brzeski, Roman Cieślewicz, Zbigniew Dłubak, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Natalia LL, Fortunata Obrąpalska, Wojciech Plewiński, Zofia Rydet, Stefan Themerson i Wojciech Zamecznik.
Prowadzenie: Cezary Luty - student kulturoznawstwa, obecnie edukator i przewodnik muzealny, między innymi w Muzeum Fotografii, MICET, koordynator na OFF Camera Festiwal. Interesuje się modą, astrologią i queerową sztuką współczesną. W praktyce edukatora najbardziej cieszy go kontakt z drugim człowiekiem, przekazywanie wiedzy w kreatywny sposób, wspólne rozmowy, odkrywanie kolektywnej wrażliwości.
Ważne informacje:
● Oprowadzanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
● Cena: 5zł.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.