MuFo Rakowicka
11.08 - 30.09 2021
15:57
Ogłaszamy nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo
Przeżyj
Muzeum Fotografii w dawnej Zbrojowni? Przestrzenie wystawiennicze, tajemnicze zakamarki, korytarze techniczne – w ciągu 5 lat zabytkowy budynek zamienił się w nowoczesną i tętniąca życiem siedzibę główną MuFo. O historii tego miejsca, procesie zmian, przebudowy i adaptacji miejsca do celów muzealnych i wystawienniczych oraz samej historii fotografii opowie dr Maria Wąchała-Skindzier.
Wydarzenie organizowane w ramach Dni Twierdzy Kraków.
Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier – historyczka, muzeolożka, muzealniczka. Autorka rozprawy doktorskiej, poświęconej recepcji okresu PRL-u w narracjach muzealnych w latach 1989-2017, obronionej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz muzealnictwo na Podyplomowych Studiach Muzealniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kustoszka dyplomowana. Kuratorka wystaw. Autorka publikacji naukowych i katalogów wystaw, poświęconych epoce PRL-u, muzealnictwu, historii mówionej. Pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie.
Ważne informacje:
• Spotkanie odbywa się MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
• Cena: 10 PLN.
• Czas trwania: ok. 60 min.
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa w dni od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.