Czas wolny (na świeżym powietrzu)

Zapraszamy na pokaz multimedialny, stanowiący finał krakowskiej edycji projektu REvivEU, odbywającego się w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

  • 28.06 - 28.07   2019
  • MuFo Strzelnica

Zbliża się czas wakacji, urlopów, długich weekendów, czas na sport i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną – na świeżym powietrzu, wśród zieleni. Budynek dawnej Strzelnicy, w którym obecnie znajduje się Muzeum Fotografii w Krakowie, mimo swojej garnizonowej przeszłości, przez lata pełnił funkcję rekreacyjno-sportową. Obiekt znajduje się na Woli Justowskiej, obszarze Krakowa kojarzonym z rekreacją i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu – w pobliżu znajduje się rzeka Rudawa, ZOO, lasy, pagórki, szlaki piesze i rowerowe.

W zbiorach MuFo znajduje się bogata kolekcja fotografii korespondujących z tematem – są to zarówno zdjęcia amatorskie, rodzinne, ale także pamiątkowe fotografie wykonywane przez profesjonalnych fotografów, czy reportażowe zdjęcia z zawodów sportowych. Tematyka wolnego czasu spędzanego na świeżym powietrzu zawiera w sobie zarówno leniwy piknik z rodziną, jak i wycieńczający mecz piłki nożnej, więc każdy Krakowianin może odnaleźć w nim coś dla siebie.

Podczas wakacji zróbmy sobie wolne od ciężkich tematów i spędźmy wolny czas patrząc i słuchając, jak robili to inni!

Interaktywny pokaz multimedialny został stworzony wspólnie z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy nie tylko zinterpretowali fotografie z naszej kolekcji, ale przede wszystkim podzieli się swoimi prywatnymi zbiorami oraz rodzinnymi historiami.

Pokaz czynny: 28.06.-28.07.2019

Wstęp na wystawę odbywa się w ramach biletu wstępu do Muzeum.

Uwaga: Prosimy o zabranie ze sobą smartfonów!

Projekt REvivEU jest częścią szerszego programu Komisji Europejskiej WeAre#EuropeForCulture i odbywa się w latach 2019-2020 w dziesięciu miastach europejskiech - Budapeszcie, Sofii, Helsinkach, Krakowie, Pizie, Bazylei, Wilnie, Amsterdamie, Gironie oraz Nikozji. Wielki finał projektu odbędzie w lutym 2020 roku w Brukseli. Projekt organizowany jest przez międzynarodowe stowarzyszenie Photoconsortium, Katolicki Uniwersytet w Leuven oraz firmę Noterik.

logotypy

  • logotyp unii europejskiej

Wyszukaj